Badanie pulsu
W medycynie tradycyjnej badanie pulsu służy głównie do oceny sprawności układu krążenia. Tymczasem w medycynie tybetańskiej i chińskiej za pomocą badania pulsu można zdiagnozować wiele schorzeń. Dla osób niewtajemniczonych może się to wydawać niemożliwe, jednak na samym przegubie ręki wyróżnia się kilkanaście typów pulsów.
To na ich podstawie specjaliści stawiają diagnozy. Na podstawie badań pulsu przegubu lewej dłoni można zdiagnozować niektóre schorzenia serca, wątroby czy nerek. Prawy przegub odpowiada za płuca, jelito grube, żołądek i śledzionę.
Badając puls zwraca się uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest długość trwania pulsu. Kolejnymi, istotnymi czynnikami są prędkość pulsu oraz jego siła.
Puls może być pełny bądź zanikający. Wszystkie te informacje umożliwiają wykrycie nawet najpoważniejszych chorób. Ważny jest przy tym dobór odpowiedniego specjalisty.
Bez fachowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, diagnoza może nie być precyzyjna. Badanie pulsu nie jest szczególnie popularną techniką w Polsce, jednak z czasem z pewnością zdobędzie wielu zwolenników.
https://ornali.com/projektowanie-wnetrz